Pomohly Vám stránky? Klikněte

Facebook přihlášení

Dlouho očekávaný konkurent Facebooku zpod křídel vyhledávacího gigantu Google právě odstartoval, a jmenuje se Projekt Google+.

Na sociálno se Google Plus chce podívat jinak. Jak?

Všechno začíná novou lištou na všech webech Google. Je černo-červená a dokud nejste přítomni na Google Plus, je to pro vás jen kosmetická změna v dosavadní Google liště. Ovšem pokud používáte Google Plus, najdete na prvním místě položku +You, česky méně familiérně +Vy. A po kliku na ni můžete využívat všech funkcí Pluska, sdílet, posílat, číst, co sdílejí přátelé.

Google plus lišta

Pro používání Google Plus musíte mít vytvořený Google Profil, tedy minimálně musíte mít vyplněné skutečné jméno a zadanou fotografii, což je podmínka pro Profil a tedy i pro Plusko. Jinak o sobě další informace publikovat nemusíte a Plusko je poměrně fanatické v tom, jak ne-zasahovat do vašeho soukromí. Můžete si řídit velmi přesně a detailně, co kdo z vašeho profilu a vašich informací uvidí.

Google plus hlavní stránka

Základní vzhled stránky Google Plus je funkčně podobný Facebooku, graficky je ovšem citelně lehčí. Uprostřed běží Stream – proud zpráv lidí, které sledujete. Tyto proudy můžete rozdělovat do kruhů podle sledovaných osob. A to je zajímavá změna oproti Facebooku, ačkoliv je třeba říci, že podobnou funkci má Facebook také někde hluboko zasunutou a velmi málo používanou. Oproti Facebooku, kde jde spíše o tolerovanou funkci, Google na kruzích staví a plně je podporuje.

Video Google Plus +

Kruhy přátel

Google plus circles kruhy přátek

Kruhy přátel si můžete vytvářet po libosti a snadno se rozhodnout, co s kterým kruhem přátel chcete sdílet. Své nové poznatky o počítačích nemusíte cpát svým příbuzným ani přátelům z fotbalového oddílu, fotky z večírku nemusí vidět lidé z práce.

Pozvánka na Google +

Líbí se vám článek? Sdílejte ho Zobrazeno: 9789x Publikováno: 13.07. 2011  

Diskuze ke článku

Vaše jméno:
Nebude zveřejňován     E-mail:
Jste:
Text:
Nepoužívejte prosím HTML tagy - budou odstraněny.
 • 22.03. 2012joh along
  mar chimpji alminit kaminituu mojokiou hrrrt

 • 24.11. 2011
  Seznam

 • 24.11. 2011
  Seznam

 • 18.09. 2011denka
  Už jsem také na Google+ :)

» Celá diskuze o Nový konkurent Facebooku, Google+ je tady!

Tyto stránky nejsou produktem přihlášení Facebook. Popisují síť Facebook a pomáhájí lidem k jeho ovládání. Obsah těchto stránek je od zdrojů třetích stran a článků čtenářů. Všem děkujeme.